Dzieje papieru w Bielawie


0

Emilian Kupiec ur. 15 września 1937 r. w Ołpinach na rzeszowszczyźnie. Do Szkoły Podstawowej chodził w Ołpinach, do Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. Uczęszczał do seminarium duchownego Collegium Marianum w Klasztorze Ojców Pallotynów w Kleczy Dolnej pod Wadowicami. W 1956 r. przerwał seminarium i przyjechał do Bielawy.

Emilian Kupiec był działaczem Duszpasterstwa Ludzi Pracy, Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej. Jest członkiem Rady Parafialnej przy parafii WNMP w Bielawie oraz aktywnym działaczem katolickim.

Emilian Kupiec w swoim wywiadzie wspomina rodzinną wieś Ołpiny, szkolne lata, seminarium duchowne. Wspomina także pierwsze lata w Bielawie do której przyjechał w 1956 r. i pomoc ks. płk. Zygmunt Wiszniewskiego proboszcza (1952-1965) z górnej parafii.

.

 

.

.

Od 6 do 8 czerwca 1991 r. w Bielawie na zbiorniku wodnym OWW Sudety odbywała się impreza sportowo-rekreacyjna Sudeckiego Lata `91. W piątek 7 czerwca z przemówieniem do bielawian wystąpił Emilian Kupiec burmistrz Bielawy.

.

.

Bibliografia

E. Chabros, Od Duszpasterstwa Ludzi Pracy do samorządu lokalnego, „Bibliotheca Bielaviana 2009”, s. 397-401.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content