Bielawa na Warsaw Mahjong Taikai 2016

Członkowie Bielawskiego Klubu Mahjonga Haneman Hunters w składzie: Joanna Patalon, Justyna Rak i Marek Wakuluk, wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Warsaw Mahjong Taikai 2016. Turniej odbył się 11 czerwca 2016 r. w Warszawie. Składał się z czterech rund. Rozgrywki toczyły się na szczeblu MERS 1, co oznacza, że zdobyte punkty wliczały się do rankingu europejskiego. Tegoroczny występ bielawskich klubowiczów był bardzo udany. Najlepiej wypadła Joanna Patalon, zajmując 2 miejsce. Justyna Rak zajęła 7, a Marek Wakuluk 8 miejsce na 20 zawodników. Turniej wygrał Mateusz Woźniak z Torunia, który po raz kolejny pokazał, że w Polsce nie ma sobie równych.

Po Warsaw Mahjong Taikai 2016 Polska wskoczyła na pierwsze miejsce w europejskim rankingu krajów. W rankingu indywidualnym, w czołowej trójce znajduje się aż dwóch Polaków – Mateusz Woźniak i Dominik Jarno.

Mahjong w Polsce cały czas się rozwija i jego przyszłość maluje się w bardzo jasnych barwach. Już w październiku 2016 r., 9 polskich graczy pojedzie do Farnham (Anglia) by walczyć na Mistrzostwach Europy! Jednym z reprezentantów będzie klubowicz, Marek Wakuluk – prezes Bielawskiego Klubu Mahjonga Haneman Hunters.

Bielawski Klub Mahjonga Haneman Hunters zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką gry:

https://www.facebook.com/groups/mahjongbielawa/

Kontakt e-mail: markus858@wp.pl

Strona Polskiej Ligi Mahjonga: https://mahjong.waw.pl

EMA (główna europejska organizacja mahjongowa): http://mahjong-europe.org/index.php