Promocja tomiku wierszy Barbary Bulerskiej

2 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie odbyła się promocja tomiku wierszy Barbary Bulerskiej Kartki z kalendarza. Spotkanie prowadziła Jolanta Maniecka.

Tomik ukazał się w serii literackiej Sudecka i proza XVIII bibliotecznego wydawnictwa Bibliotheca Bielaviana. Kartki z kalendarza to trzeci tomik Barbary Bulerskiej. Tomik ujęty jest w cztery odsłony tematyczne które stanowią swoistą oś czasu rozwoju wewnętrznego poety. Rozdziały: Kartki z kalendarza,  Wczoraj, Dzisiaj i Jutro są wędrówką po emocjonalnym świecie poetki. Możemy poznawać myśli poetki, jej emocjonalny stan ducha, jej wahania nad sensem tego, co robi. Poetka zadaje sobie pytania i sama sobie na nie odpowiada. Wydaje się nam że jest to osoba niepewna swojego wyboru, zdająca się myśleć że dopiero jest na początku swojej drogi. Nic bardziej mylnego. Jest to osoba, która sama potrafi obserwować otaczający ją świat i ludzi. Jest świetnym obserwatorem ludzkich postaw, zapewne niemałą rolę odgrywa tutaj jej praca zawodowa, a do tego ma swobodę przelewania własnych emocji na papier. Barbara Bulerska jest wrażliwa i odważna. To połączenie sprawia że tomik Kartki z kalendarza to poezja dojrzała i prawdziwa. Jak sama pisze:

„To nie świat się zmienił. (…) Tylko sposób myślenia stał się jakiś nowy. (…) Każdy ma prawo do bezpieczeństwa, własnych wyborów, decyzji. Jesteśmy wolni, tylko nie każdy o tym wie i daje się nakręcać machinie korporacji, nudnych reklam, żyje czyimś życiem i tym co nie służy. Można inaczej”.

 

Szablon plakatu

Szablon plakatu