IX Dni Kultury Kresowej w Dzierżoniowie


0
Categories : Kronika - aktualności

13 czerwca 2015 r. Stowarzyszenie Kresowian w Dzierżoniowie było organizatorem IX Dni Kultury Kresowej. Uroczystości odbywały się pod patronatem Tomasza Smolarza – wojewody dolnośląskiego. Bielawę reprezentowała Małgorzata Greiner – zastępca burmistrza Bielawy.

Uroczystości zaczely się od spotkania przy pomniku poleglych na Cmentarzu Komunalnym w Dzierżoniowie. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia, odbył się apel poległych i złożono okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Później uczstnicy Dni Kultury Kresowej udali sie na mszę św.do kościoła Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie, gdzie pomodlono się w intencji pomordowanych na Kresach. Mszę poprowadził ks. Jarosław Leśniak – proboszcz parafii, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

W ramach Dni Kultury Kresowej odbyła się konferencja historyczna w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Wykłady wygłosili: prof. Lucyna Kulińska i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Uroczystosci Dni Kultury Kresowej zakończyły się występem aktora teatru krakowskiego – Wojciech Chabela i chóru „Jarzębina” z Bielawy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content