Bielawa Dragon Owl Riichi Contest 2015

25 lipca 2015 r., w sobotę, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się I Międzynarodowy Turniej Mahjonga Dragon Owl Riichi Contest. Jest to turniej o randze międzynarodowej zorganizowany przez Bielawski Klub Mahjona przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie. Turniejowi patronuje Polska Liga Mahjonga oraz Portal Games i Świat Gier Planszowych. Turniej odbywa się pod patronatem honorowym przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy i burmistrza Bielawy.
Uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: Zbigniew Dragan – przewodniczący Rady Miejskiej Bielawy, Małgorzata Greiner – zastępca burmistrza Bielawy, Krzysztof Możejko – radny Rady Miejskiej Bielawy, Urszula Ubych – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie oraz Marek Wakuluk – prezes Bielawskiego Klubu Mahjonga.
Na Turniej zjechali najlepsi gracze z całej Polski. Wśród gości zagranicznych pojawiła się Ayaki Goma z Japoni. W Turnieju uczestniczą także Dominik Kolenda prezes Polskiej Ligi Mahjonga jako sędzia i Szymon Lasota wiceprezes Ligi jako sędzia główny.
I miejsce zajął Mateusz Woźniak, II miejsce Dominik Jarno, III miejsce Bartosz Żuk, IV miejsce Paweł Polański.
.
.
.

 

1 komentarz do “Bielawa Dragon Owl Riichi Contest 2015

  1. Pan Mateusz Woźniak ( do niedawna student japonistyki w Toruniu) umocnił wygraną w naszej Bielawie swoją pozycję przy rankingu na mahjong-europe.org
    Będzie puchar!!!
    Gratulujemy więc z większą mocą i wyrażamy nadzieję, że Bielawa miło zapisze się w pamięć pana Mateusza i pozostałych uczestników:)

Komentowanie zostało wyłączone.