70 lat Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie


0
Categories : Bez kategorii

11 lutego 2016 r. odbyła się uroczystość 70-lecia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie. Z tej okazji odsłonięto Pomnik Książki przed wejściem do Ratusza. Odsłonięcia Pomnika Książki dokonali przedstawiciele władz samorządowych, bibliotekarze i zaproszeni goście. Bielawę reprezentowała Urszula Ubych dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie.

Po odsłonięciu Pomnika Książki w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie odbyła się konferencja z udziałem trzech prelegentów. Krystyna Gliwa, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie,wygłosiła wykład „Oswojona rzeczywistość. Siedem dekad dzierżoniowskiej biblioteki publicznej”, Andrzej Tyws, dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, przedstawił temat „Przełomy. Tradycje i nowoczesność we współczesnej bibliotece publicznej”, a dr Sylwia Bielawska, dyrektor biblioteki Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, „Biblioteczna ewolucja czy rewolucja? Kilka uporządkowanych refleksji o przyszłości bibliotek publicznych”.

Na koniec były życzenia i prezenty dla siedemdziesięcioletniej szacownej jubilatki. Urszula Ubych, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie, złożyła życzenia dalszej owocnej pracy i podarowała prezent w postaci tomików wierszy i prozy z serii Sudecka poezja i proza oraz rocznika miejskiego bibliotecznego wydawnictwa Bibliotheca Bielaviana.

.

.

.

.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content