Parada z okazji 70-lecia biblioteki w Bielawie

8 maja 2017 r. na placu Wolności odbyło się otwarcie Parady z okazji 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Bielawie. Z tej okazji przy fontannie z sową Małgorzata Greiner – zastępca burmistrza Bielawy i Urszula Ubych – dyrektor MBP w Bielawie dokonały symbolicznego otwarcia Kuferka na książki. Kuferek na książki służy mieszkańcom Bielawy i turystom, którzy przy fontannie z sową chcą poczytać. W Kuferku czytelnicy zawsze znajdą ciekawe książki i prasę do czytania.

Parada z okazji 70-lecia MBP w Bielawie wyruszyła do siedziby biblioteki przy ul. Piastowskiej. Pochód otworzyli pracownicy z ręcznie, pięknie wykaligrafowanym napisem: „70 lat bielawskiej biblioteki”. Za transparentem szedł barwny korowód aktorów Teatru Prawdziwego z Bielawy Włodzimierza Butryma. Przy muzyce, bębnach i kolorowych flagach siedemdziesięciu przedszkolaków bielawskich przedszkoli – symbolizujących 70 lat bielawskiej biblioteki, przeszło w kolorowym korowodzie ulicami miasta. Każdy niósł balon, które swoimi kolorami, białe i niebieskie, nawiązywały do barw miasta.

Przed siedzibą biblioteki przy ul. Piastowskiej Małgorzata Greiner – zastępca burmistrza Bielawy i Urszula Ubych – dyrektor MBP w Bielawie otworzyły tzw. Teodora czyli Wrzutnię na książki do której czytelnicy po godzinach pracy biblioteki mogą zostawić książki. Nazwa Teodor, nawiązuje do zasłużonego dla kultury w Bielawie znanego i szanowanego reżysera Teatru Robotniczego – Teodora Mierzei. Przy otwarciu Wrzutni przedszkolaki wypuściły w niebo 70 balonów, które utworzyły biało niebieski bąbelkowy obłok nad biblioteką.

Na dziedzińcu przed biblioteką uczestnicy Parady, przedszkolaki, aktorzy Teatru Prawdziwego i czytelnicy biblioteki obejrzeli występ Teatrzyku Kukiełkowo w którym występują bibliotekarze.

 

 

 

 

Teodor – Wrzutnia na książki, pierwszy czytelnik Monika Krzesińska korzystająca z Wrzutni