Międzynarodowy weekend z Mahjongiem w Bielawie

Od 29 do 30 lipca 2017 r. w Dolnośląskim Art-Inkubatorze w Bielawie przy ul. Piastowskiej 19c (sala konferencyjna nr 316 II piętro) odbyło się wielkie mahjongowe święto z bezpośrednim udziałem mistrza z Japonii Daina Chiby!

Zaczęło się w sobotę 29 lipca 2017 r. (godz. 9.00-20.00) trzecią edycją turnieju Dragon Owl Riichi Contest zorganizowaną przez Bielawski Klub Mahjonga 'Haneman Hunters’ działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie. Tym razem zawody przyciągnęły do naszego miasta aż 40 graczy z 7 krajów: Japonii, Ukrainy, Austrii, Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Holandii i Białorusi. Godnym odnotowania faktem jest obecność kilku zawodników z ojczyzny Riichi Mahjonga, czyli Japonii. W III Międzynarodowym Turnieju Mahjonga Dragon Owl Riichi Contest 2017 wygrali: Daina Chiba, Janny van der Meer, Dmytro Lienko i bielawianka Justyna Rak.
W niedzielę 30 lipca 2017 r.  (godz. 9.00-20.00) odbyły się warsztaty Mahjonga prowadzone przez eksperta z Japonii, Daina Chibę. Wykład prowadzony przez Daina Chibę dotyczący strategii gry zaczął się o godz. 10.00. O godz. 18.00 odbył się mecz Daina Chiby z trzema szczęśliwcami wyłonionymi spośród graczy. Wydarzenia tego typu to wciąż rzadkość na Starym Kontynencie, więc tym bardziej cieszy fakt, że to bielawianie wyszli z taką inicjatywą. 


 

Weekend z mahjongiem odbył się pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Bielawy i burmistrza Bielawy. Wydarzenie wsparła m.in. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”. Zapraszamy osoby ciekawe japońskiej kultury i Mahjonga. Drzwi otwarte są dla wszystkich!

Oficjalna strona turnieju DORC 2017:
https://www.dorc2017.com

FB Haneman Hunters:
https://www.facebook.com/groups/mahjongbielawa

O Mahjongu:

Riichi

 

Szablon plakatu