Sukces Bielawskiego Klubu Mahjonga na turnieju w Poznaniu

0
Kategorie : Bez kategorii

W sobotę 11 marca Bielawski Klub Mahjonga świętował kolejny sukces turniejowy. Na pierwszym w historii turnieju w Poznaniu – Poteto Riichi Taikai 2017 zawodniczka Oliwia Wolska wywalczyła 2 miejsce. To trzecie już podium Bielawian na 4 ostatnio rozegrane turnieje.

Pozostali reprezentanci – Marek Wakuluk i Justyna Rak zajęli odpowiednio 5 i 18 miejsce na 36 zawodników. Poznański turniej był kolejnym, w którym wzięło udział ponad 30 osób co świadczyć może o rosnącej popularności japońskiego Mahjonga w naszym kraju. W zawodach zagrało kilku gości z zagranicy – Holandii, Niemiec i Białorusi.
Poznański Klub Mahjonga stanął na wysokości zadania. Impreza była bardzo sprawnie zorganizowana za co należą się wyrazy uznania!

Ciekawostka:

Zawodniczka z Warszawy – Małgorzata Rutkowska złożyła jeden z najrzadszych i najwyżej punktowanych układów: Dai San Gen (Trzy Duże Smoki).

Oficjalne wyniki:

Bielawski Klub Mahjonga cały czas prowadzi nabór nowych graczy. Dołącz do nas i Ty!

Kontakt: markus858@wp.pl

17159041_1301751923247643_3012720621472116461_o

Medaliści: Dominik Kolenda, Oliwia Wolska z Bielawskiego Klubu Mahjonga, Jacek Borysiak i Martyna Krajewska